Senior Leadership Team
Ms T. Meredith Headteacher
Mr K. Smith Senior Deputy Headteacher
Mr M. O'Brien Chief Operating Officer
Mr A. Van Dyk Deputy Headteacher - Primary
Ms S. Starr Deputy Headteacher - Secondary
Mrs A. Higgins
Deputy Headteacher - Pupils, Safeguarding and Interventions
Mr M. Coyle Assistant Headteacher - Early Years
Mr J. Kalman Assistant Headteacher - Key Stage 1
Ms J. Stacey Assistant Headteacher - Key Stage 2
Miss K. Pelikan Assistant Headteacher - Key Stage 3
Mr A. Griffiths Assistant Headteacher - Key Stage 4

Primary Department

Teaching Staff

Teaching Assistants

Mr M. Coyle  Ms R. Suppal
Ms N. Harker Miss C. Basley
Ms D. Wiffen-Bird Mrs A. Fernandes
Ms A. Reddit Mrs J. Butler
Ms L. Pugh Ms L. Dogra
Ms H. Seaman Miss L. Dubinska
Ms P. Turon Loren Mrs C. Easton
Ms H. Robinson Ms N. Etienne
Mr D. Bridger Mr M. Evangelista
Ms B. Ruz-Gonzalez Ms A. Maeczuk
Ms E. Tsagkaroopoulou Ms H. Geary
Miss D. Lim Miss N. Hallam
Ms. H. Robinson  Ms C. Holmes
Mrs K. Grujic Mrs T. Hunt
Mr P. Ihasz Mrs S. Jameson
Ms K. Martin Miss M. Khan
Ms N. O'Donnell Ms S. Khan
Ms L. Fernandez Ms E. Kiri
Ms R. Sarai Ms H. Kostadinova
Ms P. Bhuller  Ms A. Singh
Ms R. Takhar Ms E. Lucas Payer
  Mrs M. Munde
  Ms F. Raja
  Ms. V Benatti
  Mrs A. Sarwari
  Ms R. Sharma
  Mrs Y. Silva
  Mrs C. Smyth
  Ms E. Staples
  Ms T. Stavreva
  Ms M. Szymczak
  Ms K. Watts
  Mr D. Asare
  Ms J. Blythe
  Ms I. Safique
  Ms J. Adaime
  Ms F. Dirir
  Ms N. Gurung
  Ms V. Darbon
  Ms  Borki 
  Ms L. Nunes

Secondary Department

Teaching Staff

Teaching Assistants

Mrs J. Bull Mrs J. Bassi
Mr D. Jenkins  Ms S. Burd
Mr H. De Castro Mrs J. Cox
Ms P. Bassi Ms S. Dunn
Miss H. Hartland Mr C. Gething
Mr J. Gowers Mrs L. Grist
Mrs L. Lawn Mrs F. Hayuddin
Ms. E. Newton Mrs R Kaur
Mr R. Paulson Miss K. Knight
Miss N. Rogowsky-Baxter Ms M. McDonald
Mr G. Rees Ms K. Lee
Ms S Sung-tong Mr A. Limbaya
Mr J. Trevelyan Mrs D. Matsakova
Mrs M. Winiarczyk Mrs R. Mtungwazi
  Miss A. Riddett
  Ms J. Schlegel
  Mrs S. Shaikh
  Mrs J. Spencer
  Ms B.Weaver
  Mr D. Wilkes
  Mrs D. Devonald
  Mr G. Ship
  Ms M. Gomez-Martin
  Ms R. Francis
  Ms Z. Battistella
  Mr M.Qureshi
  Ms D. Matasovska
  Mr. D. Wilkes 
  Mr J. Brady 
  Ms L.Rodziňáková
   

non-Class Based Teaching and Learning Staff

Support Services Team

Mr Y. Akinsanmi - PE Teacher Mrs M. Baldwin - Office Manager
Mr L. Belcher - Art Teacher Mrs B. Batra - School Administrator
Mr S. Bere - Secondary PE Teacher Mr D. Chapple - Senior Caretaker
Mrs L. Bull - Interventions Teacher Mrs K. Foster - School Business Manager, Finance & Resources
Ms S. Gray - STA, SCERTS Practitioner Ms A. Geraghty - Executive Personal Assistant / Clerk to the Governing Body
Mrs J. Harvey - Counsellor Mr J. Gilmour - Caretaker
Mr S. Kinsey - Thrive Manager  Ms C. Houston - HR Manager
Mrs L. McNab - STA Food Tech Mrs J. Kapila - HR Administrator

Mrs S. Thomas - Primary Learning Mentor

Ms L. Knight - Schoool Administrator
Mrs L. Walker - Science Technician Mrs M. Lall - Cleaner (In-house)
Mr G. Hill - Music Teacher

Mr I. Miah - ICT Technician (Trusol)

Ms A. Janikova - PPA Teacher  Mr. P. Schuler - ICT Support Officer
Ms J. Cooper - Horticulture Teacher Mrs S. Songhurst - Finance Officer
Mr J. Trevelyan - Cover Teacher  Mr M. Stachowicz - ICT Technician (Trusol)
Ms R. Sharma - PPA Teacher  Mrs A Tree - School Business Manager, Operations
Mr E. Lambert - Music STA Mrs C. Van Dyk - Pupil Information, Data Manager and Exams Officer
Ms M. Tomkins - Thrive Practitioner Ms D. Lee 
Ms L. Bull - Play Therapist   

Volunteers

School Meals Supervisor Assistants

  Mrs W. Bateson - SMSA
  Mrs A. Millar - Relief SMSA
  Ms N. Mills - SMSA
  Mrs C. Ruddy - SMSA

Catering

Cleaning

Old School Catering Ltd May Harris Ltd